Za betlémy čekala děti sladká odměna

08.12.2016 09:11

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Jednou z letošních jarmekových soutěží se stala také ta O najpěknější betlém na Valašském mikulášském jarmeku. „Vyhlášena byla pro školní kolektivy mateřských a základních škol, kterým dala za úkol vlastnoručně vyrobit prostorový betlém z přírodních materiálů. Za účast v soutěži dostaly sladkou odměnu všechny tvořivé děti, vítězné betlémy ze čtyř kategorií pak byly oceněny současně s ostatními jarmekovými soutěžemi,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Betlémy, které děti vyrobily, nás velice překvapily svou nápaditostí a materiálovou pestrostí. Soutěžily betlémy z perníku, z keramiky nebo papíru, ale také ze šišek nebo dokonce z česnekových paliček. Děti zkrátka prokázaly neuvěřitelnou šikovnost a tvořivost, kterou při jarmeku na výstavě betlémů v Pastoračním domě obdivovali všichni návštěvníci,“ řekla starostka Eliška Olšáková.
Dětem z mateřské i lesní školky a také třídám na prvním stupni základní školy, v základní a praktické škole a rovněž v komunitní škole předala starostka za účast pamětní glejty a balíčky se sladkostmi. Ve svých kategoriích zvítězily třídy Hvězdičky, Komunitní škola Kosenka, třídy 3. A a 4. B. Jejich zástupci převzali ceny na setkání jarmekových vítězů ve Staré radnici.
Vlastimil Langer
Děti ve školce dostaly za betlémy sladkou odměnu. Foto: www.valasskeklobouky.cz