Výtěžek z prodeje Vánočních růží předčil očekávání

27.12.2016 16:18

ZLÍN – Charitativní prodej Vánočních růží ve Zlíně letos vynesl částku 123 255 korun. Tyto peníze jsou určeny na rekondiční pobyty dětí, které prošly náročnou onkologickou léčbou. Květiny se prodávaly už po devatenácté v rámci projektu Vánoční hvězda, který dlouhodobě podporuje i město Zlín. Informaci sdělil našemu serveru tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
„Růží jsme prodali celkem 1 488, což je pěkný výsledek. Moc všem děkujeme, těm, co si růži koupili a podpořili dobrou věc, i těm, kteří nám s akcí zdarma, bez nároku na odměnu, pomáhali,“ sdělila za pořadatele Zdenka Wasserbauerová. „Moc nás těší, že prodej Vánočních růží i letos dobře dopadl. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu, který pomáhá nemocným dětem,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.
Vánoční růže se daly koupit počátkem prosince na několika místech, například na radnici na náměstí Míru, v kostele na Jižních Svazích, ve školách nebo na krajském úřadě.
V souvislosti s charitativním prodejem Vánočních růží vyzval Miroslav Adámek také k darování krve. „Kdo to udělá, je na sebe vždy hrdý. Krev pomáhá pacientům, kteří ji opravdu potřebují. Sám jsem u operačního sálu zažil mnohokrát situaci, kdy jsme čekali, zda nám vhodná krev přijde. Kdo daruje krev, pomáhá konkrétním pacientům,“ vzkázal lékař a primátor.
Během každého roku se město Zlín připojuje k celé řadě charitativních projektů. Podporuje je jak finančně, tak i třeba organizačně.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer