Vsetínské kulturní léto nabídne zábavu pro celou rodinu

11.07.2018 16:55

VSETÍN - Hned několik koncertů a projekcí letního kina zpříjemní lidem ve Vsetíně prázdniny. Program začíná každý čtvrtek vždy v 19.00 hodin na Dolním náměstí nebo v komornějším prostředí u restaurace kulturního domu. Na každou hudební produkci bude od 20.30 hodin v areálu Pod Smrky nebo od 21.30 hodin na Dolním náměstí navazovat letní kino. Programy realizuje místní dům kultury za finanční podpory města Vsetína.

„Sedm koncertů a sedm projekcí jsme připravili na letní prázdniny v rámci Vsetínského kulturního léta. K létu patří příjemné večery, festivaly, letní kino a to vše jsme chtěli dopřát i našim obyvatelům a návštěvníkům Vsetína. Ať si plnými doušky užijí prázdniny ve Vsetíně,“ řekla místostarostka Simona Hlaváčová.

První koncert Vsetínského kulturního léta se uskuteční ve čtvrtek 12. července od 19.00 hodin Pod Smrky. Příchozím zazpívá a zahraje Jitka Šuranská a Petr Uvira Sudetsko-slovácké hudební cuvée.

„Setkání dvou hudebních osobností a dvou hudebních světů, tak by se dalo charakterizovat propojení dvou zkušených muzikantů, kteří pocházejí z úplně odlišného prostředí. Dosud hráli naprosto odlišnou hudbu, mají zcela odlišné kořeny, ale vnímají a cítí velmi podobně,” přiblížila mluvčí domu kultury Klára Blažková.

Na koncert naváže ve 20.30 hodin letní kino s programem Zkrátka kraťas. Diváci se mohou těšit na pásmo jedenácti krátkých animovaných filmů ze šesti zemí, kromě Česka také ze Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska.

„Další červencové čtvrtky budou lidem hrát na Dolním náměstí vsetínští Gympleři nebo čtyřčlenná pražská kapela Cold Cold Nights kolem Jakuba Jiráska, která se zvukově pohybuje na pomezí post rocku, indie folku a ema,“ řekla Klára Blažková z domu kultury.

V srpnu Vsetínské kulturní léto přivítá trio špičkových hudebníků z Manchesteru, které funguje od roku 2012 pod názvem Western Valley Hotclub. Pochází z Velké Británie a stylově se dá jejich repertoár charakterizovat jako gypsy jazz/western swing a slyšet jsou i vlivy country či bluegrassu. Kvalitu jednotlivých členů dokazují např. ocenění Britský country muzikant roku 2010 pro Simona Bradyho a 2011 pro Gaynor Sutcliffe.

Dále se představí pop-soul-jazz-funky formace Naty and Gents z Valašské Polanky, nebo písničkářka Kaya z podhůří Jizerských hor, která se objevuje na české folkové scéně třetím rokem, i když rámec folku přesahuje svým projevem, texty i používáním looperu ve své hudbě.O hudební tečku léta se postará 30. srpna místní kapela Veselá bída, která se drží netradičního pojetí tradičních lidových písní.„Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítání letního kina se uskuteční jen v případě příznivého počasí, koncerty Pod Smrky budou za špatného počasí přesunuty do Restaurace domu kultury,“ doplnila Klára Blažková.

Andrea Buršíková