Vítr ve Zlínském kraji vyvracel stromy a ničil střechy

11.12.2017 10:18

ZLÍNSKÝ KRAJ – Silný vítr, který se v neděli 10. prosince přehnal Zlínským krajem, vyvracel stromy a ničil střechy domů. K odstranění následků vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči od 13:58 do 23:50 hodin k 46 případům na území kraje. Pomohli i cestujícím z poškozeného vlaku.
„První hlášení o stromu blokující komunikaci ve Vizovicích v ulici Chrastěšovská přijali hasiči v 13:52 hodin. Poslední výjezd měli v 23:50 hodin k poškozené střeše základní školy v Kvasicích profesionální hasiči z Kroměříže a dobrovolní hasiči z Kvasic,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Většinou se jednalo o větve a stromy blokující komunikaci. „Ve čtyřech případech strom spadl na osobní automobil, z toho dvakrát v Krásnu nad Bečvou na Vsetínsku, a jednou ve Valašském Meziříčí a v Uherském Brodě. Automobily byly pouze poškrábány větvemi. Vítr poškodil střechu čtyř budov, a to na rodinném domě v Zahnašovicích na Kroměřížsku, ve Valašském Meziříčí na očním centru, v Zašové a v Krásně nad Bečvou u nákupního centra Kaufland. V ulici Tovární v Bojkovicích spadl strom na střechu haly,“ vyjmenoval mluvčí hasičů.
Kvůli množství nebezpečně nakloněných stromů, které našlo v silném větru odstranit, byla od 18:05 hodin v Růžďce na Vsetínsku uzavřena silniční komunikace mezi Vsetínem a Malou Bystřicí.
„K vyproštění 20 osob a dvou dětí z motorového vlaku v Ústí na Vsetínsku vyjeli v 22:04 profesionální hasiči ze Vsetína. Na motorový vlak spadla trolej a hasiči pomohli s vystoupením osob. Cestující v 22:48 hodin přestoupili do náhradního vlaku,“ popsal další událost nedělní noci Roman Žemlička.
Ze 46 hlášených výjezdů bylo 27 na Vsetínsku, devět na Kroměřížsku, sedmkrát vyjížděli hasiči na Uherskohradišťsku a šestkrát na Zlínsku. Dobrovolní hasiči vyjížděli k 27 událostem a profesionálové vyjeli k 24 případům, přičemž u některých událostí zasahovali společně.

Foto: HZS Zlínského kraje