Vedení města se sešlo se zástupci kulturních spolků

14.02.2017 15:25

OTROKOVICE – Letošní setkání vedení otrokovické radnice se zástupci kulturních spolků se uskutečnilo v pondělí 13. února v odpoledních hodinách. „Pomáháte rozvíjet spolkovou činnost v našem městě a těší mě, že spolků přibývá. Děkuji, že se společně s námi podílíte na tvorbě a organizaci kulturního života ve městě,“ řekl v úvodu setkání starosta Otrokovic Jaroslav Budek.
Ve foyer Otrokovické BESEDY se sešli místní umělci. Zastoupení zde měli výtvarníci, fotografové, hudebníci, historici, tanečníci a další. „Vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková přivítala přítomné a seznámila je s Programem pro poskytování dotací z rozpočtu města. Rovněž vysvětlila, jakým způsobem požádat o dotaci a upozornila na nejčastější pochybení žadatelů z předchozích let. Součástí prezentace byl seznam kritérií, které musí příjemci dotací splnit,“ sdělila tisková mluvčí města Otrokovice Romana Stehlíková.
„V letošním roce jsme připravili všem organizacím na území města, a to školským, kulturním i sportovním, jednu novinku. Sdílený kalendář na webových stránkách Turistického informačního centra Otrokovice, do kterého mohou zástupci spolků a organizací zapisovat své akce. Budeme mít celkový přehled o akcích, které se v Otrokovicích konají, předejdeme tím duplicitě podobných akcí ve stejný den a zároveň tento kalendář akcí poslouží k propagaci. Přístup do kalendáře má již nyní i veřejnost a tak se každý může snadno dozvědět, co se ve městě aktuálně pořádá. Supervizorem sdíleného kalendáře je odbor školství a kultury,“ vysvětlila Barbora Šopíková.
Na činnost kulturních organizací vyčlenilo město v letošním rozpočtu 700 tisíc korun, což je o 150 tisíc korun více než v předchozím roce. Více než dva miliony korun budou stát otrokovickou radnici kulturní a společenské akce významného charakteru určené pro širokou veřejnost. „Těšit se můžete například na již tradiční Májovou a Michalskou pouť, Otrokovické letní slavnosti, Farmářské dny, Živé náměstí nebo letošní lákadlo, kterým je přílet letounu Elektra, s nímž Jan Antonín Baťa obletěl svět,“ vyjmenovala vedoucí odboru nejvýznamnější akce, které se letos v Otrokovicích uskuteční.

Pravidelné setkávání se zástupci kulturních spolků zavedlo vedení města ve spolupráci s odborem školství a kultury a komisí školství a kultury před sedmi lety s cílem podpořit rozvoj kultury ve městě, nabídnout pomocnou ruku, představit plán podpory kultury a možnost čerpání a vyúčtování dotací na činnost organizací.

Foto: www.otrokovice.cz