Vedení města jednalo s podnikateli

07.12.2016 19:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Více než desítka zástupců významných rožnovských firem se v úterý 6. prosince setkala s vedením Rožnova. Starosta města Radim Holiš a místostarosta Jan Kučera seznámili na pracovní snídani podnikatele s připraveným Akčním plánem rozvoje města včetně tzv. strategických investic plánovaných v krátkodobém výhledu, a také s návrhem rozpočtu města na rok 2017.
„Firmy působící na území města vytvářejí příjem do rozpočtu Rožnova ve výši přes 85 milionů korun. Je samozřejmě naším zájmem, abychom se s jejich představiteli pravidelně setkávali a diskutovali možnost, jak ze strany města pomoci při řešení problémů, které se určitě ani firmám nevyhýbají. V rámci diskuse se ukázalo, že jedním z největších problémů je z pohledu rožnovských firem dopravní situace. Ať už z pohledu parkování, průjezdnosti Průmyslovým areálem Tesla, zimní údržby nebo rekonstrukce komunikace I/35,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.
„Hovořili jsme také o výborné spolupráci města a firem při podpoře technického vzdělávání nebo o novém fungování školky pro dvouleté děti. Jsem rád, že vyvstala nová témata pro spolupráci budoucí,“ doplnil informace o jednání podnikateli místostarosta města Jan Kučera.
V závěru pracovní snídaně s podnikateli byly představeny výsledky ankety Město pro byznys a také plány radnice související s oslavami 750. let města připadajícími na rok 2017.
Vlastimil Langer
Foto: www.roznov.cz