Ve Zlíně chystají Festival stavebnic

10.11.2016 08:59

ZLÍN - Dvoudenní festival stavebnic se uskuteční od soboty 12. do neděle 13. listopadu ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. Na místě budou k vidění tradiční i méně obvyklé stavebnice z nejrůznějších materiálů.
Návštěvníci si budou stavět z plastových kostiček Sluban, kovových součástek legendárního Merkuru, z magnetických tyčinek Geomag, ale také třeba z dřevěných stavebnic zlínského výrobce Walachia. Novinkou na dalším ročníku budou dřevěné stavebnice Makura, Pony či stavebnice hradů.
„Festival se ve Zlíně koná už počtvrté a zájem návštěvníku se rok od roku zvyšuje. Stavebnice z nejrůznějších materiálů podporují u dětí kreativitu, představivost a jemnou motoriku. Akce je ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou se stavebnicí. Těší mne, že velká část výrobců stavebnic pochází ze Zlínského kraje," uvedla Věra Stojarová, organizátorka festivalu.
Velkým lákadlem výstavy je stavebnice Merkur. Snad všichni dospělí Češi si jako malí hráli s Merkurem. Návštěvníci zjistí, co vše se z této, původem české stavebnice, dá postavit, a zároveň si mohou zkusit, jestli to sami dokážou.
14|15 Baťův institut, 12. – 13. listopadu 2016, jednotné vstupné: 50 Kč, rodinné vstupné 120.
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.
Foto: Archiv 14|15 Baťova institutu