Vánoční sbírka vynesla žákům speciální školy a dětskému domovu 27 180 korun

07.01.2018 10:10

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížané i návštěvníci města loni podpořili dvě neziskové organizace ve vánoční sbírce částkou 27.180 korun. „Peníze z pokladniček, které byly umístěné pod vánočním stromem na Velkém náměstí, půjdou spolku Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětskému domovu Kroměříž,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„Dětský domov měl v kasičce 10.770 korun a Korálky 16 410 korun,“ uvedla Petra Dolečková z finančního odboru kroměřížské radnice.

Korálky peníze využijí především k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ speciální v Kroměříži. Dětský domov bude ze sbírky financovat zájmovou činnost dětí, například box, výuku tance či pohybové aktivity a také školní výdaje vysokoškolaček, které úspěšně studují v Brně a v Praze.

Spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž patří mezi tradiční příjemce peněz z vánoční sbírky. Za poslední čtyři roky bylo nejvíce vybráno v roce 2015, a to 27.807 korun. V roce 2016 lidé do pokladničky vhodili celkem 26 930 korun.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer