Valašskokloboucká knihovna podílem čtenářů konkuruje bibliotékám velkých měst

30.10.2016 11:44

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Bezmála třicet procent jakožto číselný ukazatel podílu čtenářů z obyvatelstva obce vynesl Městskou knihovnu Valašské Klobouky v celokrajském srovnání mezi ostatními knihovnickými zařízeními na druhou příčku. „Oblibou u veřejnosti tak konkuruje velkým bibliotékám jako například Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana z Uherského Hradiště, která skončila na místě prvním s výsledkem 32,7 procenta, nebo Masarykově veřejné knihovně ze Vsetína, která se čtenářským podílem 26,3 procenta obsadila bronzovou pozici,“ uvedla tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Naše knihovna měla v uplynulém roce, za který se srovnání provádělo, registrovaných 1480 čtenářů, což představovalo 29,5 procenta z celkového počtu obyvatel. Těší nás, že neustále přicházejí noví zájemci o knihovnické služby a také o aktivity, které pro veřejnost připravujeme. Při říjnové kampani Týden knihoven, která u nás kvůli množství aktivit trvala vlastně týdny dva, se k nám přišlo podívat 1128 návštěvníků a zaregistrovali jsme 88 nových čtenářů,“ popsala zájem veřejnosti knihovnice Jana Dorňáková.
Knihovna během roku pořádá tematické lekce pro žáky a studenty, pracuje s dětmi při tvořivých dílnách i čtenářských soutěžích, organizuje autorská čtení i besedy, vede přednášky Virtuální Univerzity třetího věku a pořádá mnohé další aktivity, které přivádějí ke knihám velké i malé čtenáře. 
Vlastimil Langer
Foto: www.valasskeklobouky.cz