Valašské Meziříčí se pokusí získat Rákosníčkovo hřiště od Lidlu

29.01.2017 09:54

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Radnice vybízí občany k hlasování, aby pomohli tak k získání Rákosníčkova hřiště pro město Valašské Meziříčí. Hlasování začne 1. února a potrvá celý měsíc. Město, které dostane nejvíc hlasů, vyhraje.
„O Rákosníčkovo hřiště ve Valašském Meziříčí máme zájem, proto oslovíme širokou veřejnost s prosbou o pomoc s hlasováním, které odstartuje 1. února. Výstavbu hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun kompletně zaplatí společnost Lidl. Poté jej předá městu,“ sdělila místostarostka města Yvona Wojaczková.  „Do projektu jsme se zapojili již v loňském roce, ale nepodařilo se nám nasbírat dostatek hlasů a předběhla nás jiná města, ve kterých byli občané v hlasování aktivnější,“ dodala místostarostka s tím, že pokud letos získá město dostatečný počet hlasů, mohlo by jedno z hřišť pro zdejší děti získat.
„Rákosníčkovo hřiště by nám opět rozšířilo možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času. Snad se dokážeme spojit pro dobrou věc a hřiště si „vyhlasujeme“. Proto nám pomozte hlasovat a vyhrát hodnotné dětské hřiště,“ vybízí Yvona Wojaczková.
Dětské hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka by mohlo stát na několika lokalitách, které město již vytipovalo. V případě výhry v soutěži bude v součinnosti se společností Lidl rozhodnuto o jeho definitivním umístění. „Hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabídne dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nemůže chybět kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku a napomáhá plnohodnotnému trávení jejich volného času,“ popsala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Hlasujte proto od 1. do 28. února na adrese www.lidl-rakosnickova-hriste.cz  nebo na Facebooku Lidl Česká republika https://www.facebook.com/lidlcesko?fref=tsa a pomozte našim dětem získat Rákosníčkovo hřiště ve Valašském Meziříčí.