Valašské Meziříčí představilo veřejnosti nový propagační film

19.01.2017 12:45

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Město Valašské Meziříčí má nový propagační film o nejdůležitějších firmách ve městě. „Premiéra filmu Nejvýznamnější společnosti ve Valašském Meziříčí se konala ve středu 18. ledna 2017 v Kině Svět. Snímek má za úkol ve 30 minutách představit významné společnosti města, jejich rozmanité oblasti podnikání, výrobní sortiment i zajímavé pracovní příležitosti,“ informovala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Nápad na vznik nového filmu vzešel přímo od starosty Roberta Stržínka (ANO). „Když jsem přemýšlel, jak bych veřejnosti představil podnikatelské prostředí v našem městě, napadlo mě, že by se Valašské Meziříčí mohlo pochlubit moderním a atraktivním filmem mapujícím jeho nejvýznamnější společnosti. Oslovil jsem režiséra valašského filmu Děda Milana Basla, který pochází přímo z Valašského Meziříčí, což při natáčení znamenalo značnou výhodu znalosti místních firem,“ sdělil starosta města.
Film vznikal v průběhu předchozích šesti měsíců a město za něj zaplatilo 96 tisíc korun.„Naše produkce byla oslovena s návrhem realizace tohoto dokumentu v květnu loňského roku. Návrh pana starosty Roberta Stržínka byl zmapovat 25 významných valašskomeziříčských zaměstnavatelů. Vzhledem k velmi nízkému rozpočtu jsme museli nalézt formu, která by důstojně celý projekt zpracovala. Bylo nutné zachovat prestiž a technickou kvalitu,“ řekl režisér snímku Milan Basel. Ve filmu byly použity kamerové jeřáby, jízdy i letecké záběry pomocí dronů. Kromě české verze byla vyrobena také verze s anglickými titulky.
„Osobně jsem byl velmi překvapen, kolik významných společností ve Valašském Meziříčí působí. Myslím si, že po zhlédnutí filmu bude divák značně vědomostně obohacen a do jisté míry si i domácí publikum může hrdě říct, že je součástí tohoto města,“ dodal Basel.
Film má ambici ukázat ostatním městům a firmám, a to nejen v České republice, na jaké úrovni jsou významné výrobní a obchodní společnosti ve Valašském Meziříčí. Zároveň se stává součástí propagace našeho města. „Jednou z hlavních myšlenek při objednávce videa bylo poskytnout atraktivní materiál pro základní a střední školy ve městě, jehož zhlédnutí by bylo možné zařadit přímo do výuky,“ vysvětlil Robert Stržínek s tím, že film by také mohl pomoci mladým lidem při výběru své budoucí profese.
Právě studenti meziříčských škol byli první, kdo film viděli, a to v rámci středeční dopolední premiéry v Kině Svět. „Po projekci jsme školám jako dárek věnovali USB flash disky s tímto novým filmem,“ dodal starosta.
Foto z premiéry filmu: www.valasskemezirici.cz