Valašské Meziříčí bude mít důstojné místo posledního rozloučení

30.10.2016 09:27

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Novou obřadní smuteční síň začne v příštím roce stavět město Valašské Meziříčí. Rozhodli o tom městští zastupitelé. „Náklady na stavbu budou činit okolo 30 milionů korun, přičemž část prací za přibližně 15 milionů se uskuteční v roce 2017, zbytek v roce 2018. Nová stavba vyroste v prostoru u hlavního vchodu do areálu hřbitova. Usnesení bylo schváleno 20 hlasy,“ informovala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Podle starosty Roberta Stržínka si novou smuteční obřadní síň město zaslouží. „Je zastaralá, nevyhovuje jak esteticky, tak provozně. Novou smuteční síní získáme důstojné prostory při posledním rozloučení se svými blízkými,“ řekl starosta. V meziříčské obřadní smuteční síni se ročně koná na 200 obřadů.
Nová obřadní síň včetně kolumbária a vsypové loučky by se měla začít stavět na jaře příštího roku, hotovo by mělo být v červnu 2018. „Obřadní smuteční síň by měla mít kapacitu 200 osob, z toho by mělo být minimálně 50 míst k sezení. Neměla by chybět samostatně přístupná čekárna pro pozůstalé s přístupem ke sklem oddělenému prostoru pro vystavení zemřelého. Přepokládá se také bezbariérové řešení objektu. Mělo by vzniknout i nové kolumbárium s počtem 234 míst a nové místo pro vsypovou loučku,“ dodala Renata Votrubová.
Vlastimil Langer
Místo, kde by měla stát nová smuteční síň. Foto: www.valasskemezirici.cz