V Želechovicích hořela dílna, na požár upozornil pes

09.12.2017 10:29

ŽELECHOVICE – Požár dílny s přístřeškem na dřevo v blízkosti rodinného domu v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku likvidovaly dnes okolo druhé hodiny po půlnoci tři hasičské jednotky.
„Likvidace požáru se obešla bez zranění osob, příčinou i výši škody se bude dnes dopoledne znovu zabývat vyšetřovatel hasičů,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požár dílny s přístřeškem v Podřevnické ulici ohlásil oznamovatel hasičům v 01.52 hodin. Operační důstojník ihned vyhlásil poplach profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným hasičům z Želechovic a Lípy.
„Po příjezdu hasiči zjistili, že plameny mohou ohrozit okolní stavby. V dýchacích přístrojích dostali během šesti minut požár pod kontrolu a jeho konečnou likvidaci ukončili krátce po třetí hodině. Jako dohled nad požářištěm zůstali na místě dobrovolní hasiči z Želechovic,“ popsal událost mluvčí hasičů.
Majitelka objektu sdělila vyšetřovateli, že ji na požár upozornila sousedka, kterou vzbudil štěkáním pes. „Přítel majitelky stačil od hořícího objektu odjet s osobním automobilem a tím zabránil rozšíření požáru na automobil a sousední dřevěný objekt. Plameny ale přesto auto poškodily. Pak roztáhl zahradní hadici a začal plameny hasit vodou až do příjezdu hasičů,“ dodal Roman Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje