V troskách spáleniště chatky našli hasiči torzo lidského těla

29.01.2017 13:00

ZLÍN-MALENOVICE – Ohořelé torzo lidského těla našli hasiči v neděli 29. ledna při likvidaci požáru zahradní chatky ve Zlíně-Malenovicích. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek.
„V jedenáct hodin dopoledne dokončili vyšetřovatelé hasičů a policistů ohledání požářiště. Vyloučili možnost, že by se v troskách nacházela ještě další oběť. Událost šetří Policie ČR, škoda na majetku činí 100 tisíc korun,“ informoval mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.
Deset minut po půlnoci v neděli 29. ledna přijal operátor krajských hasičů na tísňovou linku
informaci o možném požáru haly u cyklostezky vedoucí podél toku řeky Dřevnice v průmyslové části Malenovic. Na místo okamžitě vyslal profesionální hasiče z Otrokovic, Zlín Prštného a dobrovolné hasiče z Malenovic.
„Po příjezdu k požáru velitel zásahu upřesnil, že hoří zahradní chatka za halou. Plameny ji zachvátily v plném rozsahu a bylo jasné, že její záchrana již není možná. Požárem zasažené dřevěné konstrukce chatky se začaly také postupně bortit. Na místo byly vyslány další posilové jednotky dobrovolných hasičů z Otrokovic a profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín s velkoobjemovou cisternou,“ uvedl krajský mluvčí hasičů.
Po uhašení požáru začali hasiči rozebírat zbytky konstrukce objektu a dohašovat jednotlivá ohniska hoření. „Při odklízení trosek a prohrabávání požářiště našli pod vrstvou zuhelnatělého materiálu torzo lidského těla. Na místo proto přijeli kriminalisté, kteří teď případ vyšetřují,“ uzavřel Libor Netopil.
Foto: HZS Zlínského kraje