V Rožnově proběhl technický jarmark

07.10.2016 19:31

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovské firmy působící v oblasti strojírenství, gumárenství, elektrotechniky a mikroprocesorové techniky se v pátek 7. října otevřely žákům základních škol. „V rámci 3. ročníku Technického jarmarku se kromě provozů představila také vývojová střediska řady společností,“ uvedl tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Součástí akce bylo také představení technicky zaměřených středních škol. Výrobní firmy žákům představily moderní výrobní procesy a pracovní prostředí. V letošním ročníku své brány otevřou společnosti ON Semiconductor, NXP Semiconductors Czech Republic, Brose CZ, REMAK, ZPV A RETIGO. Své technické a řemeslné obory představí Střední škola informatiky, elektroniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, a Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí,“ vypočítala ředitelka KHK Zlínského kraje Iveta Táborská, podle které KHK Zlínského kraje registruje zvýšený zájem o Technický jarmark ze strany žáků. „V letošním roce se jich do akce zapojilo 330, a to nejen ze základních škol z Rožnova pod Radhoštěm. Přidaly se i základní školy z blízkého okolí,” doplnila Iveta Táborská.
Foto: www.roznov.cz