V Otrokovicích bude levnější teplo

27.12.2016 09:38

OTROKOVICE - Cena tepelné energie bude v roce 2017 v Otrokovicích nižší. Na základě předběžné kalkulace městské obchodní společnosti TEHOS o tom rozhodli členové Rady města Otrokovice. Informaci sdělila tisková mluvčí města Romana Stehlíková.
TEHOS je dodavatelem tepelné energie pro vytápění a přípravu teplé vody pro více než 5,6 tisíc otrokovických domácností a řadu objektů občanské vybavenosti v Otrokovicích. Veškerou tepelnou energii, kterou společnost rozvádí a dodává, nakupuje od Teplárny Otrokovice. Dodávky tepelné energie jsou odběratelům uskutečňovány celoročně (bez tradiční letní odstávky, jako je tomu v jiných městech) prostřednictvím horkovodní sítě o délce více než 15 km a upravovány ve více než dvou stech domovních předávacích stanicích. Moderní regulační a řídicí systémy umístěné v domovních předávacích stanicích umožňují individuálně pro každý objekt nastavit režimy pro vytápění a pro přípravu teplé vody.
Předpokládaná cena tepelné energie na rok 2017 bude, podle jednatele TEHOSu Tomáše Moryse, 566,82 korun za GJ včetně DPH, tedy o 5,54 korun za GJ méně než letos. „Nejvýznamnější položkou v kalkulaci cena tepla společnosti TEHOS je cena tepelné energie Teplárny Otrokovice. Ta stanovila pro rok 2017 oproti letům předchozím cenu nižší. Cenu jsme tak mohli snížit také,“ uvedl Tomáš Morys.

V porovnáním se sousedními městy, jako je například Zlín, Vsetín nebo Uherské Hradiště, je cena pro otrokovické domácnosti nižší (celkový přehled cen lze nalézt na www.eru.cz) .
Teplárna Otrokovice naposledy TEHOSu navyšovala jednotkovou cenu tepla na rok 2013, a to o 20,44 korun na GJ s DPH. TEHOS tehdejší skokové navýšení otrokovické teplárny do své ceny promítnul jen částečně, a to o 11,50 korun za GJ s DPH. Zbývající část navýšení ceny pak TEHOS ve prospěch občanů města Otrokovice umořil ve své kalkulaci.

Ilustrační foto: Archiv NKZ