V nákupním centru hořely nečistoty, nikdo zraněn, škoda minimální

11.02.2017 10:58

ZLÍN – K nahlášenému požáru nákupního centra ve Zlíně-Prštném vyjely v pátek 10. ledna odpoledne dvě jednotky hasičů. „Při jejich příjezdu již většina zákazníků prodejní prostory opustila, jejich evakuace proto nebyla nutná, nikdo si nestěžoval na dýchací problémy. Předběžná výše škody činí pět tisíc korun,“ uvedl Richard Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Operační důstojník hasičů přijal v 16:45 hodin datovou zprávu od elektrické požární signalizace o požáru v nákupním centru. Na místo hlášené události vyslal jednotku profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotku hasičů města Zlína.
„Hasiči během průzkumu objevili silně zakouřenou provozní místnost. S termokamerou se proto snažili určit ohnisko požáru, kamera však nepotvrdila žádnou zvýšenou teplotu. Začali proto znovu prozkoumávat vnitřní prostory. „Jeden ze svědků uvedl, že viděl probleskovat plameny v anglickém dvorku u nákupních vozíků. Hasiči tuto informaci ihned využili a po chvíli objevili zdroj zakouření, kterým bylo větší množství nečistot v anglickém dvorku, kam návštěvníci běžně odkazují nedopalky cigaret. Tyto nečistoty začaly hořet. Kouř se dostal šachtou do technické místnosti, kde následně zareagoval hlásič elektrické požární signalizace,“ popsal situaci Roman Žemlička.
Hasiči žhnoucí nečistoty uhasili vysokotlakým proudem vody a technickou místnost odvětrali. Při závěrečné kontrole další ohniska požáru nenalezli, poučili však zástupce firmy o nutnosti pravidelného čištění anglického dvorku. Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje