V kraji se bude volit na 685 místech, kontakty na volební místnosti jsou na krajském webu

06.10.2016 20:28

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem v 685 volebních okrscích budou ve volbách do Zastupitelstva Zlínského kraje, které proběhnou ve dnech 7. a 8. října 2016, odevzdávat své hlasy občané kraje. „Seznam kontaktů (adresa, telefonní číslo) na všechny volební místnosti je k dispozici na webových stránkách Zlínského kraje, v sekci Volby do Zastupitelstva ZK?“ uvedla krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Všechny volební místnosti budou otevřeny v pátek 7. října od 14:00 do 22:00 a v sobotu 8. října od 8:00 do 14:00. Voliči ve Zlínském kraji mohou vybírat z 20 politických stran, hnutí a koalic. Právo volit má každý dospělý státní občan České republiky (tedy ten, který alespoň v druhý den voleb dosáhne věku 18 let). Zároveň musí být přihlášen k trvalému pobytu v obci náležící do územního obvodu kraje.
„Hlasovací lístky by každý volič měl obdržet nejpozději tři dny před zahájením voleb, a to obvykle do poštovní schránky. Obálka s hlasovacími lístky obsahuje také podrobné instrukce, jak správně hlasovat. Obecně platí pravidlo - jeden hlasovací lístek, jedna kandidátka a maximálně čtyři zakroužkovaní kandidáti. Zakroužkováním dává volič přednost vybraným kandidátům,“ zdůraznila Renata Janečková.
Souběžně s krajskými volbami se ve Zlínském kraji uskuteční také volby do senátu, a to ve volebním obvodě 76 (Kroměříž).
Vlastimil Langer