V Brně začal veletrh cestovního ruchu Regiontour, hned první den s rekordní návštěvností

21.01.2017 12:46

BRNO/ZLÍNSKÝ KRAJ - První den brněnského veletrhu cestovního ruchu Regiontour pokořil dosavadní rekord, branami brněnského výstaviště prošlo více než 7.000 lidí. „Svou expozici zde prezentoval také Zlínský kraj prostřednictvím své organizace Centrála cestovního ruchu Východní Moravy,“ informovala krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Stejně jako v předcházejících letech i letos se při prezentaci turistických cílů spojily všechny moravské kraje a vydaly společnou publikaci s názvem The Best of Moravia & Silesia, která cílí na zahraniční klientelu. „Je to dobré a hlavně efektivní rozhodnutí, protože zahraniční turista nevnímá rozdělení území tak, jak jsme jej zvyklí vnímat my. Pro něj jsme zkrátka Českou republikou," řekl na společné tiskové konferenci moravských krajů Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje. Společná prezentace byla vydána v anglickém a polském jazyce ve formě magazínu.
„Magazín vyšel v nákladu 10 tisíc kusů a kraje se rovným dílem podílely na jeho nákladech. Bude distribuován na zahraničních veletrzích, prezentačních akcích cestovního ruchu a při jednání s odbornou veřejností. Zhruba stostránková publikace není tradičním turistickým průvodcem, ale snaží se působit hlavně na emoce přitažlivými fotografiemi a nabídkou zajímavých tipů na turistické, kulturní, přírodní a gastronomické zážitky. Představuje také osobnosti jednotlivých krajů, které svým významem přesáhly hranice České republiky, jako např. Tomáš Baťa,“ dodala Renata Janečková.
Kromě publikace představili zástupci jednotlivých krajů novinky v oblasti cestovního ruchu a zvali do jednotlivých míst i na nejvýznamnější akce roku.
Foto z veletrhu: www.kr-zlinsky.cz