POLICIE, HASIČI: Trojice kuplířů skončila v poutech

07.07.2015 14:29

ZLÍNSKO (ger) Ve  vazbě skončila trojice kuplířů, které kriminalisté obvinili z provozování dvou zlínských nevěstinců. „V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody id dvou do osmi let,“ sdělil dnes tiskový mluvčí PČR Zlínského kraje Pavel B. Stránský.
„V noci z 1. na 2. července 2015 provedla zlínská kriminální policie akci s krycím názvem Privát, při které zadržela dvě osoby ze Zlínska a jednu z Uherskohradišťska. Dva muži a jedna žena posléze převzali obvinění ze spáchání zločinu kuplířství. Hlavním organizátorem této trestné činnosti byl 59letý muž ze Zlína, který nejméně po dobu roku a půl ve dvou erotických podnicích ve Zlíně organizoval činnost svých spolupracovníků a prostitutek. V této době zde přibližně dvacítka žen poskytovala sexuální služby za úplatu, a to v denních i nočních hodinách,“ informoval policejní mluvčí.
Kriminalisté zjistili, že s hlavním organizátorem a koordinátorem chodu nevěstinců na trestné činnosti spolupracovala jeho 38letá družka a 36letý muž z Uherskohradišťska. Zajímavostí je skutečnost, že podniky se navenek prezentovaly pod různými názvy, a to podle toho, zda lákaly denní či noční zákazníky. Další zajímavostí je, že zde byl zaveden systém pokutování prostitutek za pozdní příchod do „práce“.
„Princip dělby zisků mezi skupinou kuplířů a prostitutkami pak byl přibližně 50 : 50, a prostitutka z utržené částky, která činila cca 2300 Kč až 2500 Kč za hodinu poskytování sexuálních služeb obdržela nakonec polovinu,“ Pavel B. Stránský.
Zdroj: PČR Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv DDZ