Transfuzní oddělení už sídlí v jedné budově

07.10.2016 19:15

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Hematologicko transfuzní oddělení (HTO) Uherskohradišťské nemocnice a.s.  konečně sídlí v jedné budově. “Součástí transfuzní stanice se stala nová přístavba s hematologickými ambulancemi a stacionářem. Celá budova dostala nová okna, dveře, zateplení a fasádu,” sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
Hematologická ambulance byla v Uherskohradišťské nemocnici v provozu od roku 1999 v malém objektu u staré vstupní brány. „Postupným nárůstem počtu pacientů se však prostory staly nevyhovujícími, bylo nutné situaci řešit. V nové přístavbě k transfuzní stanici kromě ambulancí vznikl i stacionář. Pacienti, kteří docházejí na transfuze, tady budou mít větší klid a soukromí,“ uvedla primářka HTO Marta Černá a dodala, že nové prostory také umožní většímu počtu pacientů ambulantní léčbu.
Hematologická ambulance ošetří ročně přes šest tisíc pacientů s poruchou krvetvorby, hematoonkologickými chorobami a stará se také o pacienty s poruchou srážlivosti krve. “V budově byly nově vybaveny a zkulturněny prostory pro dárce krve, kterých přichází uhruba 16 tisíc ročně. Vše přišlo Uherskohradišťskou nemocnici na 15 milionů korun. Nutno dodat, že do přístavby HTO byl nově přemístěn i babybox, který dosud fungoval ve starém objektu hematologie,” dodala tisková mluvčí.
Vlastimil Langer
Foto: www.nemuh.cz