Traktor s vlečkou naloženou dřevem skončil v potoce

09.04.2024 13:52

HORNÍ BEČVA – Po havárii traktoru v pondělí 8. dubna v obci Horní Bečva na Valašskomeziříčsku skončily dvě lehce zraněné osoby v péči zdravotnické záchranné služby.
„Traktor s vlečkou dřeva totiž sjel do potoka. Na místo byli postupně vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, dobrovolní hasiči z Horní Bečvy a Rožnova pod Radhoštěm.  Z havarovaného traktoru unikaly do potoka provozní kapaliny, které hasiči ihned zachytávali pomocí sorpčních hadů. Na místo nehody byl povolán zástupce životního prostředí, který s hasiči konzultoval další postup při zachytávání unikajících látek,“ informovala dnes tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Po zadokumentování nehody hasiči pokáceli náletové křoviny, které bránily vytažení traktoru. Na místo byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice Zlín, s nímž hasiči vlečku i traktor dostali na silnici. Poté hasiči odstranili použité sorpční hady a tkaniny a použitý sorbent a provedli závěrečný úklid.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje