iNFORMACE ZE SPORTU: Ševci potvrdili účast v Synot lize i realizační tým pro novou sezonu

12.06.2015 17:09

ZLÍN - Mimořádné zasedání představenstva, dozorčí rady a majitele klubu potvrdilo, že ševci se po šesti letech znovu přihlásí do nejvyšší domácí soutěže. Zlínský klub tak využívá práva, které po odřeknutí účasti Varnsdorfu v nadcházejícím ročníku Synot ligy, náleží týmu, jenž v uplynulé sezoně Fotbalové národní ligy skončil na první nepostupové příčce a zároveň splnil licenční podmínky a kritéria stanovená svazem.
„Klub přijímá nabídku k účasti v Synot lize. Ještě dnes jsme podali oficiální přihlášku s tím, že chceme přinést fanouškům, našim partnerům i celému regionu nejvyšší fotbalovou soutěž a v ní hrát důstojnou roli,“ uvedl předseda představenstva FC FASTAV Zlín Milan Plesar.'
Vedení ševců si zároveň uvědomuje, akceptace nabídky na postup do nejvyšší domácí soutěže s sebou nese i výrazně vyšší nároky ve všech sférách fungování klubu. „Nyní nás čeká hodně práce a úsilí jak ve sportovní oblasti spočívající v posílení kádru, tak v ekonomické v nalezení nových reklamních partnerů. Náš klub i region se tímto posouvají výš a účast v lize bereme s pokorou a vší vážností,“ zdůraznil Milan Plesar.'
Už teď mohou ševci garantovat navýšení rozpočtu nezbytného k důstojnému působení v Synot lize, které s sebou zvýšené náklady logicky nese. „Klub bude finančně zajištěn současnými i novými zdroji od majitele klubu a jeho společnosti LUKROM včetně jejich partnerů, titulárního sponzora firmy FASTAV, příspěvku od STESu, náklady na mládež nám pomáhají nést město Zlín a Zlínský kraj. Pro účast v nejvyšší soutěži je však nutné rozšířit portfolio stávajících reklamních partnerů o nové,“ upřesnil předseda představenstva.
Týden před zahájením letní přípravy A-mužstva je zájem na pokračování všech stávajících členů realizačního týmu, kteří mužstvo vedli v jarní části sezony. „Nyní budeme se všemi jednat o finálních podobách jejich smluv. Jsem optimistou a věřím, že se domluvíme,“ řekl Milan Plesar.

Kapitán zlínských fotbalistů Lukáš Železník. Text článku a foto: FC Fastav