Soutěž O poklad strýca Juráša zná své vítěze

11.02.2017 12:03

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Oblastní kolo literární soutěže pro děti O poklad strýca Juráša zná své vítěze. Městská knihovna v Rožnově ocenila mladé literáty v kategoriích próza, poesie a komiks.
„Na konci ledna vyhlásila Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm výsledky městského kola literární soutěže O poklad strýca Juráša. „Letošní ročník měl podtitul Rožnove, Rožnove, mnoho roků máš a vztahoval se k 750 leté historii, kterou si město v roce 2017 připomíná. Okruhy témat byly tři: Kterak se v Rožnově léčilo tělo i duše; Hurá, přijedou k nám Pražáci a Nové valašské báje a pověsti. Celkem se sešlo přes sto prací od soutěžících ve věku osm až osmnáct let z jedenácti základních a středních škol Rožnovska,“ uvedla Alena Srovnalová z rožnovské knihovny.
Porota ve složení Richard Sobotka (spisovatel), Ilona Kroupová (knihovnice) a Olga Švecová (učitelka ČJ) měla nejsložitější rozhodování ve II. věkové kategorii (4. - 5. třída), kde se v próze sešlo třicet jedna prací. Pořadatelé s potěšením každý rok konstatují, že poezie je pro děti zajímavým druhem literatury a rády s ním experimentují. V letošním ročníku evidovali 27 soutěžních básní. Menší zájem byl o komiks (pět prací) a drama (dvě práce).
„Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm vydala z oceněných prací za finanční podpory města sborník s ilustracemi Ludmily Vaškové. Tištěný sborník je dostupný v knihovně a v Informačním centru města, elektronický pak na webu knihovny: http://knir.cz/z-tisku/publikace/.
Oceněné práce v kategoriích I. - IV. (1. - 9. třída) postupují do okresního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny 16. března v Masarykově knihovně Vsetín,“ doplil tiskový mluvčí rožnovské radnidde Tomáš Gross.

Vlastimil Langer
Foto z vyhlášení výsledků: www.roznov.cz