Ševci bojovali až do poslední minuty a bod za remízu se Spartou si zasloužili

05.11.2017 20:38

ZLÍN – I když měli domácí v nohou těžké středeční utkání v Kodani, nastoupili dnes proti Spartě bez respektu a přesto, že rozhodčí Proske byl na ně přísnější, dokázali v dramatické koncovce vyválčit bod za remízu. FC Fastav Zlín - Sparta Praha 2:2 (1:1). Góly Fastavu stříleli Ubong Ekpai a Adnan Džafič.
Zlínští fotbalisté v úvodu utkání přenechali iniciativu Sparťanům, ale Pražané až na dva střelecké pokusy z ní nic nevytěžili. Po několika minutách domácí srovnali s favoritem utkání krok a začali jeho obranu zaměstnávat z rychlých protiútoků. Jiráčkova pumelice po jednom z nich se ještě neujala, ale v 15. min už stadion na Letné explodoval nadšením. Po nádherné rychlé akci po ose Jiráček- Ekpai – Traoré posledně jmenovaný nádherně vysunul Ekpaie a proti jeho střele byl Dúbravka bezmocný – 1:0. Ovšem za devět minut už bylo vše jinak. Rozhodčí odpískal faul na Šurala na hranici pokutového území a sám postižený zahrával v 24. minutě trestný kop. A trefil ho opravdu mistrně, míč poslal do pravého horního růžku Dostálovy branky – 1:1.
V druhém poločase byla dlouho lepší Sparta a domácí jakoby se obávali o výsledek. Vždyť bod se Spartou by jistě nebyl k zahození. Hosté si vypracovali územní převahu a po jednom z rohových kopů šli v 79. minutě zásluhou střídajícího Janka do vedení – 1:2. Jenže před tím ještě jak pomezní, tak i hlavní rozhodčí „přehlédli“ faul hostujícího Šurala na domácího Traorého. Po tomto gólu se Zlínští zdravě naštvali a zatlačili Sparťany na jejich polovinu. Běžely první sekundy tříminutového nastavení, na hranici šestnáctky si skvěle zpracoval dlouhý centr Džafič a křížnou střelou překonal Dúbravku – 2:2.  Přesto, že domácí mohli vzápětí střílet z dobré pozice trestný kop, hlavní rozhodčí ještě před vypršením časového limitu utkání ukončil