Šéfkuchař Král ukončil své působení v nemocnici

08.10.2016 11:34

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Šéfkuchař nejvýše položené restaurace v České republice, pražské Aureole, dlouholetý kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR, účinkující v reality show kuchyňská pohotovost. “A dříve také šéfkuchař Pražského hradu a prezidenta ČR. To je jen částečný výčet působení předního českého šéfkuchaře Jiřího Krále, do kterého teď přibylo i vaření v Uherskohradišťské nemocnici a.s.,” sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
Jiří Král zahájil své působení na půdě kuchyně UHN před rokem. „Každé nové roční období se zaměřil na sezónní potraviny a jídla. Pomáhal kuchařům v nemocnici sestavovat menu, dohlížel na vaření i na to, jak mají jídla vypadat na talíři. Pomohl také při výběru nového vybavení nemocniční kuchyně,“ shrnula působení šéfkuchaře v nemocnici vedoucí stravování UHN Renata Cíchová s tím, že to ocenili pacienti i zaměstnanci.
Tentokrát Jiří Král dohlížel například na přípravu smažené vepřové krkovice s kaštanovou nádivkou, filet z tresky šedé s dýňovým pyré a špenátovo-hráškový salátem, vaječnou roládu s houbami a kuskusem nebo kančí hřbet v uzeném pepři s bramborovo slaninovými restovanými hrudkami a švestkovou omáčkou Hoi sin.
Vlastimil Langer
Jiří Král. Foto: www.nemuh.cz