iNFORMACE ZE SPORTU: Se zlínskými ševci šili všichni čerti

01.08.2015 23:33

ZLÍN – Všichni čerti šili se zlínskými ševci v sobotním ligovém utkání s Vysočinou Jihlava. Ostřílený celek přijel podle jeho trenéra Luďka Klusáčka na zlínskou Letnou s cílem urvat nějaký bod, domácí si však zřejmě dobře podrazili kopačky a byli zásadně proti. Dostatečně najevo to dali již v 10. minutě, kdy po rohovém kopu nikým nekrytý zlínský kapitán Lukáš Železník krásnou hlavičkou posadil míč přesně do šibenice – 1:0. V této chvíli stadion explodoval nadšením 4 628 diváků. Zlínští měli chuť po gólech, v 12. minutě Poznar střílel z voleje nad bránu, o pět minut později Pazderův centr před prázdnou jihlavskou svatyni nikdo netečoval, v 22. minutě unikl Kopečný, Poznar sklepl Železníkovi, ale ten branku netrefil. V 26. minutě musel pod nohy jihlavského útočníka brankář Holý. Před koncem poločasu ještě zahrozil Železník, ale jeho centr před branku nikoho nenašel.
V druhé polovině utkání ševci žádný nátlak hostů nepřipustili. Pazdera v dobré pozici pálil nad, v 54. minutě uvolnil velmi dobře hrající Poznar Koreše, ale ten s nabídnutou šancí trestuhodně naložil. V 58. minutě pohrdl snad největší šancí zápasu Železník, když postupoval sám na brankáře, ale nedal. Další vyloženku spálil o čtyři minuty později zlínský Kopečný.  Utkání gradovalo, Jihlavští se začali dostávat do tlaku a tak v 82. minutě musel vytáhnout excelentní zákrok zlínský Holý, aby zmařil gólovou šanci hostů. Skóre utkání mohl změnit ještě střídající zlínský útočník Jordan, který v 89. minutě zamotal hlavy oběma stoperům i krajnímu obránci tak, že se jim o tom zřejmě bude zdát minimálně do dalšího utkání, gól však z toho nebyl. Ševci si tříbodové vítězství uhlídali a na pár hodin se stali lídrem tabulky se ziskem šesti bodů s čistým skóre.
Zlínský kouč Bohumil Páník si pochvaloval výkon svých svěřenců. „Utkání rozhodl rychlý gól, škoda ještě několika neproměněných šancí, protože jsme o výsledek museli bojovat až do konce. Hráli jsme dobře v obraně, která si věří a dokázala pracovat i pod tlakem. Naším snem bylo jet na nedělní utkání na Spartě s šesti body a to se nám splnilo,“ řekl spokojený Páník.