Rožnovští strážníci evidují zajímavou kolekci nalezených věcí

29.12.2016 12:24

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM -  Plynovou pistoli, zmačkané okapové svody z měděného plechu nebo čtyřmetrový hliníkový žebřík, který patrně na místě zanechal vyrušený zloděj, to vše a ještě dalších téměř padesát předmětů eviduje v rámci ztrát a nálezů Městská policie Rožnov pod Radhoštěm.
„Co se týká četnosti, tak opět v letošním roce lidé nejvíce ztráceli klíče jak od domů tak i vozidel, různé doklady, nebo levné mobilní telefony. A stále u nás z předchozích let evidujeme nespočet jízdních kol, soupravu disků na automobil z lehkých slitin i s pneumatikami nebo sportovní tašku s knihami a encyklopediemi,“ vypočítal ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař.
Hodnotnější nálezy odevzdané v roce 2016 jsou vyhlášeny na webových stránkách města Rožnov pod Radhoštěm pod odkazem NÁLEZY a jsou ponechány v úschově na městské policii tři roky od jejich nalezení.
Podle občanského zákoníku  musí městská policie nálezy skladovat tři roky, poté se stanou majetkem města. „Jízdní kola po uplynutí této lhůty věnujeme organizaci Kola pro Afriku.  Ostatní nálezy se podle zůstatkové hodnoty likvidují vyhozením do sběrného dvora, nebo jsou příležitostně pořádány burzy. A doklady jsou zasílány přímo majiteli. Návratnost nálezů majitelům je cca třicetiprocentní, tzn. že tolik majitelů se u nás šťastně shledá se svými věcmi,“ uzavřel Aleš Pilař.
Kromě uvedených 50 „věcných“ nálezů eviduje městská policie také 86 nálezů zvířat – ve všech případech se jednalo o psy. „A jen pro úplnost statistik - nahlášeno bylo v letošním roce téměř 250 ztrát. Opět se jedná především o doklady nebo klíče,“ doplnil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: www.roznov.cz