Rožnov bude patřit hračkám

10.12.2017 10:16

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM -  Ukázka dřevěných, látkových i magnetických hraček nebo například chytré písky. To je výstavní i prodejní akce s názvem Miniveletrh hraček, na kterém představí své výrobky 11 českých výrobců hraček se uskuteční od 11. do 12. prosince ve Společenského domě.
„Akci připravili členové realizačního týmu projektu, Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v ORP Rožnov pod Radhoště, s cílem podpořit povědomí a rozvoj polytechnického vzdělávání v rámci předškolního i základního vzdělávání,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Miniveletrh hraček je rozdělen do dvou částí, odborná část je určená pro pedagogické pracovníky mateřských a základních škol a na výstavní část pro širokou veřejnost. V dopoledních hodinách obou dnů se budou konat interaktivní odborné workshopy pro pedagogické pracovníky tematicky zaměřené na polytechnickou oblast vzdělávání. Po odborném workshopu vystoupí zástupci 11 českých výrobců hraček a představí pedagogům svá portfolia. Pedagogové si budou moci vyzkoušet jednotlivé výrobky a seznámit se s jejich funkčností a užitím ve školách. Prostor bude také pro odborné dotazy týkající se polytechnické výchovy a práce s prezentovanými výrobky,“ uvedla projektová manažerka Martina Novosádová.
„Miniveletrh hraček nabídne účastníkům přátelské a pohodové prostředí, kde si všichni budou moci veškeré vystavované hračky vyzkoušet, pohrát si s nimi a také podebatovat se zástupci jejich výrobců, mezi které patří např. PONY, efko, Afes a další. Pro zájemce z řad veřejnosti budou také probíhat vzdělávací workshopy, kde budou na dotazy odpovídat zástupci vystavovatelů. Jednotlivé workshopy budou začínat vždy v celou hodinu. Rodiny s dětmi budou moci také využít hracího koutku pro děti,“ pozvala na akci Martina Novosádová.