Řídil nedbal zákazu řízení, navíc jel pod vlivem drog

21.01.2017 11:17

KROMĚŘÍŽSKO – Čtyřiadvacetiletý řidič škodovky nerespektoval v úterý v noci v Hulíně pokyny policistů k zastavení a snažil se ujet. „Hlídka ho však dostihla, test na alkohol byl negativní, zato test na drogy u něj odhalil užití drog,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
„V úterý dvě a půl hodiny po půlnoci zastavovali hulínští policisté v rámci silničního dohledu v ulici Záhlinická v Hulíně řidiče osobního automobilu značky Škoda Octavia. Blikajícími světly majáku a nápisem STOP na služebním vozidle dávaly řidiči pokyn k zastavení. Muž za volantem škodovky ale na znamení nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Zastavil až v ulici Hviezdoslavova, kde se snažil vyměnit se spolujezdkyní. Hlídka u něj provedla dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní. Orientační test na drogy však odhalil užití Amfetaminu, Metamfetaminu a Cannabisu. Přesný výsledek ale potvrdí až znalecké zkoumání,“ popsala událost policejní mluvčí.
Čtyřiadvacetiletý muž navíc usedl za volant i přesto, že měl soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. „Dopustil se tak trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu může hrozit až tříleté vězení. Kromě toho policisté také zjistili, že mladý muž si automobil vzal bez svolení majitele, své matky. Spáchal tím trestný čin neoprávněné užívání cizí věci. Za tento skutek potrestán nebude, neboť jeho matka využila svého práva a nedala souhlas k trestnímu stíhání,“ dodala Simona Kyšnerová.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČT