Radek Jaroš, Zbigniew Czendlik, Filmový uzel – na Východní Moravě

09.11.2016 08:40

Nabídka akcí je pestrá, každý si může najít tu svou. Na Východní Moravě. Český svaz včelařů Bystřice pod Hostýnem slaví 100 let své existence. Od úterý 8. do 12. listopadu vždy od 8:00 do 16:00, v neděli 13. listopadu od 8:00 do 12:00 bude ve velkém sále Společenského domu Sušil otevřena Výstava o historii a současnosti včelařství na Bystřicku. Tradiční Medový den se uskuteční v sobotu 12. listopadu od 8:00 do 16:00 v Společenském domě Sušil. V rámci Medového dne v 10:30 hodin vystoupí Dětský valašský folklorní soubor Píšťaličky.
Ve středu 9. listopadu
bude Patrik Kotrba vyprávět v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně o své pěší cestě ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela na západě Španělska. Ryzí cestovatelská přednáška začne v 17:00, základní vstupné stojí 40 Kč.
Ve čtvrtek 10. listopadu zve Kino Hvězda v Uherském Hradišti na besedu s promítáním s nejlepším českým horolezcem současnosti Radkem Jarošem nejen o zdolávání nejvyšších vrcholů světa a kontinentů. Začátek je v 17:00. Další informace o přednášejícím na www.radekjaros.cz.
V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí vystoupí ve čtvrtek známý kněz Zbigniew Czendlik se svým pořadem Postel, hospoda, kostel. Účastníky čekají příběhy ze života osobního, kněžského i jiného s nadhledem i osobitým humorem. Program začne v 19:30, vstupné stojí v předprodeji 110 Kč, na místě 140 Kč.
V pátek 11. listopadu začne v Golden Apple Cinema ve Zlíně už 7. ročník Snow film festu. Nabídne tradičně vysokou kvalitu vybraných filmů napříč zimními aktivitami ze zahraniční, ale i české produkce. Na své si přijdou milovníci freeridu, expedic, horolezectví i plachtění po nekonečných vodách oceánů. Více k festivalu na www.naboso.org.
V luhačovickém hotelu Alexandria se bude v pátek vzpomínat na jazzovou legendu Louise Armstronga. Účinkovat budou F. Procházka a  D. Procházková. Koncert začne v 19:30.
V sobotu 12. listopadu vystoupí v Kině Hvězda v Uherském Hradišti bavič Michal Nesvadba se svým pořadem pro děti Michalův salát. Jeho tématem budou tajemství, která skrývají knížky. Program začne v 10:00, vstupné stojí 175 Kč.
V Domě kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku se v sobotu uskuteční společný koncert dechových hudeb Zdounečanka a Vacenovjáci. Moderovat bude Zdeněk Junák, herec a zpěvák Městského divadla Brno. Začátek je v 18:00.
Filmový uzel Zlín zve na Hravou sobotu s Lojzíkem. V tento den si mohou děti se svými rodiči poslechnout autorské čtení z knížek O prasátku Lojzíkovi, čeká je i kreslení, omalování, jízda na prasátkách a mnohé další. Vhodné pro děti od 3 let. Akce začne v 9:30 a potrvá do 11:00. Vstupné stojí pro dítě 99 Kč, rodiče mají vstup zdarma. Více informací na www.filmovyuzel.cz, www.prasatkolojzik.cz.
V neděli 13. listopadu se uskuteční v areálu REC Group ve Starém Městě u Uherského Hradiště už 5. slovácká svatební show. Návštěvníci se mohou těšit na módní přehlídku, hudební vystoupení a noho dalšího. Začátek je v 11:00, více na http://katalog.vychodni-morava.cz/akce/116541/.
Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.