Rada schválila převedení 60 milionů z loňského do letošního rozpočtu

24.01.2017 08:40

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zapojení volných prostředků hospodaření z roku 2016 do rozpočtu roku 2017 prostřednictvím rozpočtového opatření schválila na svém jednání krajská rada. „Jedná se finanční prostředky, tj. výdaje plánované v loňském roce, které však zatím nebyly proplaceny. Z loňska tak bude do letošního krajského rozpočtu převedeno téměř 60 milionů korun,“ sdělila krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Necelou polovinu této sumy tvoří nevyčerpané finanční prostředky z Fondu Zlínského kraje určené na účelovou i programovou podporu nejrůznějších projektů, které budou proplaceny až letos na základě předložených a schválených vyúčtování.
„Dále jde o převod zhruba 30 milionů korun, které nebyly vyčerpány během realizace investičních akcí, např. při rekonstrukci rozvodů vody a kanalizace v Uherskohradišťské nemocnici nebo při opravě omítek a elektroinstalace v Kroměřížské nemocnici, a budou realizovány v roce 2017. Menší sumu pak tvoří vratky vzniklé při finančním vypořádání účelových dotací ze státního rozpočtu a ostatní prostředky,“ informoval Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast krajských financí. 
Rozpočet Zlínského kraje na rok 2017 byl schválen krajským zastupitelstvem jako schodkový, v celkovém objemu příjmů 8, 754 061 mil. korun a výdajů 9, 327 621 milionů korun.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer