Rada města schválila podání žádosti o dotaci na kuželnu, tenisovou halu a atletický ovál

10.11.2016 09:32

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Město Valašské Meziříčí pokračuje v roce 2016 v aktivní dotační politice. Rada města schválila podání tří žádostí o dotace v oblasti sportu, které musí ještě schválit zastupitelé.  Informaci sdělila našemu serveru tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Rekonstrukce kuželny
Cílem projektu je rekonstrukce kuželny, která v současné době nevyhovuje dnešním nárokům na pořádání kuželkářských soutěží. Při kompletní rekonstrukci by došlo k výměně čtyř drah, stavěčů kuželek, podavačů koulí, rozběžiště či elektronické a elektrické části kuželny. Celkové náklady na rekonstrukci by činily 2,2 milionu korun, z toho by byla předpokládaná dotace asi 1,8 milionu korun. Zbytek cca 441 tisíc by zaplatilo město ze svého rozpočtu.
Rekonstrukce tartanového oválu
Atletický ovál ve Valašském Meziříčí slouží zejména pro přípravu mladých atletů. Využívá ho místní atletický oddíl s mládežnickou základnou přes 100 aktivních členů. U oválu by měla být provedena kompletní rekonstrukce. Nový atletický ovál bude mít šířku 36,5 metrů, šest drah pro běh na 100 metrů a technické sektory pro další atletické disciplíny jako skok o tyči, hod oštěpem, diskem a kladivem. Nebude chybět sektor pro skok do dálky a trojskok. Celkové investiční náklady by činily přes 4,7 milionu korun, dotace by pokryla asi 60 procent nákladů. Město by doplatilo okolo 1,8 milionu korun.
Tenisová hala v areálu tenisového klubu
Cílem tohoto projektu je vybudovat novou tenisovou halu pro tenis a badminton se třemi novými kurty a tím významně rozšířit možnosti pro profesionální i amatérský tenis.  Náklady na stavbu tenisové haly byly předběžně odhadnuty na necelých 27 milionů. Přibližně šedesát procent nákladů (asi 16 milionů) by měla pokrýt dotace státu. Valašskomeziříčská radnice by uvolnila na projekt okolo 3,2 milionu korun. Zbytek by doplatil zapsaný spolek Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí.
Ilustrační foto: www.valasskemezirici.cz