Rada doporučuje zastupitelstvu schválení dotace na Barum Czech Rally 2017

16.02.2017 09:21

ZLÍNSKÝ KRAJ – Poskytnutí individuální dotace ve výši 1,4 milionu korun z Fondu Zlínského kraje na Barum Czech Rally 2017 pro Auto klub Barum Zlín projednala Rada Zlínského kraje a doporučuje Zastupitelstvu, aby na březnovém zasedání tuto dotaci schválilo. Informaci sdělila krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
„Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice a její tradice souvisí s popularitou rallysportu nejen v naší zemi, ale konkrétně právě v našem kraji. Soutěž, která je od roku 1984 součástí mistrovství Evropy, každoročně do regionu přitáhne obrovské množství návštěvníků i novinářů včetně zahraničních. Je to tedy také významný impuls z hlediska cestovního ruchu a nese s sebou i společensky prospěšné projekty, jako je například kampaň pro získání nových dárců kostní dřeně. To vše jsou důvody, proč považujeme za správné Barum Czech Rally podporovat a jsme rádi, že se tuto akci podařilo ve Zlíně udržet,“ řekl krajský radní pro mládež a sport Miroslav Kašný.
V roce 2017 se koná již 47. ročník této tradiční automobilové soutěže.
Ilustrační foto: BCRZ