Program spolupráce s partnerskými městy podepsán

08.11.2017 07:50

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Program spolupráce s maďarským partnerským městem Körmend, německým městem Bergen a polským Śremem na rok 2018 podepsal o víkendu v rámci oslav 750. výročí města starosta Rožnova Radim Holiš. Informaci sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Se starosty všech tří měst jsme dohodli rozsah spolupráce na rok 2018, který se samozřejmě v základních bodech podobá letošním aktivitám. Opět mohou studenti rožnovského gymnázia vyrazit na jazykový studijní pobyt do Bergenu a město jim přispěje na úhradu dopravy. Do Rožnova pak zveme školáky ze všech našich partnerských měst na Rožnovskou olympiádu dětí a mládeže. A sportovce jsme samozřejmě pozvali na půlmaratón Běh rodným krajem Emila Zátopka,“ vypočítal hlavní body spolupráce starosta Rožnova Radim Holiš s tím, že důležitou součástí spolupráce všech měst jsou společné projekty předkládané ke spolufinancování do evropských strukturálních fondů. „Podobný program spolupráce podepíšeme v průběhu podzimu ještě s představiteli našeho dalšího partnerského města Považská Bystrica. Naší snahou je zapojit do přeshraniční spolupráce maximální počet spolků a organizací s tím, že město jejich konkrétní aktivity se spolky z partnerských měst finančně podpoří ze svého rozpočtu,“ doplnil starosta Holiš.

Foto: www.roznov.cz