Prodej vánočních růží pomůže nemocným dětem

06.12.2016 15:00

ZLÍN – Charitativní prodej Vánočních růží se uskuteční už ve středu 7. prosince v přízemí radnice v místnosti č. 131 od 9 hodin. „Akce, která se uskuteční už po devatenácté, má opět podporu města, které pomůže jak se zapůjčením prodejní místnosti, tak i s rozvozem květin a propagací,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
„Je to jeden z projektů, který podporujeme trvale. A jsme rádi jeho součástí, protože výtěžek pomáhá nemocným dětem,“ sdělil primátor Miroslav Adámek. „Za podporu města Zlína jsme velice rádi a děkujeme za ni,“ prohlásila za pořadatele Zdenka Wasserbauerová. Koupit Vánoční růže bude možné i ve zlínských školách.
Výtěžek letošního prodeje je určen na rekondiční pobyty dětí, které prošly náročnou léčbou. „Na těchto pobytech se znovu učí radovat se ze života,“ doplnila Zdenka Wasserbauerová.
Předvánoční čas je podle primátora také vhodným časem pro další dárek pro potřebné darování krve. „To je něco, na co budete hrdí. A vaše krev pomůže pacientům, kteří ji opravdu potřebují. Před pár dny mi udělaly radost studentky z gymnázia na Lesní čtvrti, které jsem na transfúzním oddělení zlínské nemocnice potkal a které darovaly krev úplně poprvé. Měl jsem z nich radost,“ svěřil se Miroslav Adámek.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer