Proběhlo první kolo architektonické soutěže na řešení víceúčelového kulturního centra

31.10.2016 09:36

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM -  Odborná porota složená ze zástupců vedení města, členů zastupitelstva Rožnova a členů České komory architektů hodnotila ve středu 25. 10 návrhy došlé v rámci prvního kola soutěže na zpracování urbanisticko-architektonického řešení víceúčelového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm.
„Sešlo se celkem třináct návrhů a porota vybrala čtyři z nich, které postoupily do druhého kola. Před jeho uskutečněním musí předkladatelé své postupující návrhy dopracovat dle podmínek vyhlášené soutěže,“ uvedl městský architekt Rožnova Jan Horký. „V rámci prvního kola jsme mimo jiné kontrolovali a hodnotili předepsané podmínky a parametry, které byly součástí zadání celé soutěže na nové městské víceúčelové kulturní centrum,“ doplnil starosta Rožnova Radim Holiš. Podle jeho slov bylo první kolo soutěže hodnoceno velmi pozitivně i přesto, že podmínky, které si radnice v soutěži stanovila, byly velmi striktní a přísně nastavené.
„Druhé kolo hodnocení návrhů proběhne v prosinci tak, abychom vítěze soutěže na zpracování urbanisticko-architektonického řešení víceúčelového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm znali ještě před vánočními svátky,“ uzavřel Radim Holiš.
Foto: www.roznov.cz