Pro těžce zraněného motocyklistu letěl vrtulník

28.04.2022 18:15

STŘÍTEŽ NAD BEČVOU – Těžkým zraněním skončila vdnes odpoledne jeho srážka s osobním automobilem u obce Střítež nad Bečvou na Vsetínsku.

„Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytovali hasiči těžce zraněnému motorkáři první pomoc. Zranění byla však vážná, proto pro muže přiletěla letecká záchranná služba, která transportovala do nemocnice v Ostravě,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková. V osobním vozidle cestovala pouze řidička, která vyvázla bez zranění.

Hasiči obě vozidla zabezpečili proti vzniku požáru, odpojili baterie a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Na závěr pomohli s naložením motocyklu na odtahový vůz a uklidili vozovku od střepů a úlomků.

Příčina a okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR. V době zásahu složek IZS byla komunikace obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdné trase.

Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje