Při výbuchu kotle zahynuli dva mladí lidé

17.12.2016 16:22

VSETÍNSKO – Kriminalisté nadále pracují na vyšetřování tragické smrti dvou mužů, kteří ve čtvrtek zahynuli krátce po 14. hodině při výbuchu ve stavení poblíž rodinného domu v Halenkově na Vsetínsku. „Kriminalisté zjistili, že výbuch byl pravděpodobně způsoben užíváním nerezového kotle s plynovým ohřevem. Policisté i vyšetřovatel z HZS nadále zjišťují okolnosti tohoto výbuchu. Co způsobilo smrt mladých mužů, by měla napovědět nařízená soudní pitva,“ sdělil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
Příslušníci složek Integrovaného záchranného systému posle policejního mluvčího nalezli na místě neštěstí těla dvou mužů ve věku 28 a 33 let ze Vsetínska bez známek života. Přivolaný lékař mohl konstatovat pouze jejich smrt.
„Na místo tragédie byla krátce po 14. hodině vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín spolu s místní jednotkou dobrovolných hasičů do obce Halenkov. Jako první na místo dorazili dobrovolní hasiči, kteří spolu s policií zahájili resuscitaci dvou osob nalezených na místě v bezvědomí. Po příjezdu jednotky profesionálních hasičů a zdravotnické záchranné služby, lékař však následně konstatoval úmrtí,“ dodal mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.
Ilustrační foto: HZS ZLK