Při požáru rodinného domu se dva lidé nadýchali zplodin hoření

31.05.2022 10:44

RUDICE -  Požár zachvátil v noci střechu rodinného domu v Rudicích na Uherskohradišťsku. Dva lidé se nadýchali zplodin a museli je ošetřit přivolaní zdravotníci. Způsobená škoda činí předběžně 500 tisíc korun, včasným zásahem zachránili hasiči dva lidské životy a uchránili majetek za jeden milion korun.

„Hlášení o požáru jsme přijali v pondělí 30. května v 23:02 hodin. V době našeho příjezdu hořela polovina střechy rodinného domu. Ještě před zahájením hasebních prací musela pohotovostní služba provozovatele sítě odpojit část ulice od přívodu elektřiny. Zasahovali jsme v dýchacích přístrojích. Požár byl uhašen několika proudy vody,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Uherského Brodu a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Bánov, Bojkovice, Rudice, Šumice a Záhorovice. Velitel zásahu si později povolal další jednotky. K požáru byly vyslány jednotky Zlínského kraje stanice Uherské Hradiště a Sbory dobrovolných hasičů obcí Luhačovice, Uherský Brod a Vlčnov.

„Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů i Policie České republiky. Ohledání místa požáru bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách,“ dodal Roman Žemlička.
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje