Při likvidaci požáru elektroinstalace hasiči evakuovali obyvatele domu

17.12.2016 17:00

KROMĚŘÍŽ – Šestnáct osob evakuovali v pátek 16. prosince okolo 13. hodiny hasiči, kteří likvidovali požár v několikapatrovém domě v Úprkově ulici v Kroměříži. „Nikdo nebyl zraněn, příčina požáru a výše škody je nadále předmětem šetření vyšetřovatele hasičů a Policie ČR,“ informoval mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.
K události došlo krátce před třináctou hodinou odpolední. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že požár elektroinstalace zasáhl především první nadzemní podlaží, a spojenými stupačkami se rozšířil i do plechové šachty vyšších pater.
Do bytových prostor se oheň nerozšířil. Kvůli zakouření prostor byli všichni obyvatelé této části domu evakuování mimo budovu a prostory byly postupně odvětrávány.
„O situaci jsme informovali starostu města, který se postaral o obyvatele zasaženého domu. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který ve spolupráci s policií nyní šetří příčinu vzniku této události a výši způsobené škody,“ dodal Pavel Řezníček.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje