Řidič dodávky zemřel při dopravní nehodě u Rožnova pod Radhoštěm

17.12.2016 18:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM -  Osmatřicetiletý řidič Mercedesu zemřel v pátek 16. prosince krátce před 15. hodinou v Ostravské ulici v Rožnově pod Radhoštěm. Přesné příčiny nehody, okolnosti a míra zavinění jsou nadále předmětem policejního vyšetřování.
„Řidič auta Mercedes Benz při jízdě od Frenštátu pod Radhoštěm zřejmě přejel do protisměru, kde se čelně srazil s třicetiletým řidičem dodávky značky Peugeot Boxer. Muž v Mercedesu utrpěl zranění takového rozsahu, že, jim na místě podlehl. Druhého řidiče záchranáři letecky transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.
„K nehodě jsme okamžitě vyslali jednotku profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a jednotku hasičů města Rožnov pod Radhoštěm. Hasiči zjistili, že při čelním střetu obou vozidel jeden z řidičů utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Druhý řidič zůstal ve voze zaklíněn a hasiči ho museli za pomoci hydraulického zařízení z vraku vozidla vyprostit. Poté ho předali do péče zdravotnické záchranné služby, která ho vrtulníkem transportovala do nemocnice,“ řekl mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.
Teprve po zadokumentování nehody policií hasiči vyprostili tělo druhého řidiče. Jakmile dorazila odtahová služba, vraky obou automobilů byly odvezeny a vozovka byla uklizena od uniklých provozních kapalin a úlomků.
Jedná se o osmou smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín v letošním roce.
Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje