Požár zničil podkroví domu v Uherském Brodě

19.12.2022 14:49

UHERSKÝ BROD – Popálený muž a škoda okolo půl milionu korun, takový je výsledek dnešního dopoledního požáru rodinného domu v Uherském Brodě. Hasiři také vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.
„Postupně se na místě na místě požáru v ulici U Sboru sjelo osm jednotek hasičů. V době jejich příjezdu byli obyvatelé domu již mimo objekt. Hasiči následně průzkumem zjistili, že k požáru došlo v podkroví domu v prostoru půdy. K likvidaci požáru použili dva hasební proudy a zásah prováděli i z výškové techniky. Po uhašení požáru odvětrali zakouřený dům přirozeně, ale i s použitím přetlakové ventilace,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Jeden z obyvatel domu se po zjištění požáru snažil z hořících prostor vynést ven cennější věci, přičemž se popálil. Hasiči mu proto poskytli první předlékařskou pomoc a přivolali posádku zdravotnické záchranné služby. Hasiči také poskytli první psychologickou pomoc i jedné z obyvatelek.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje