Požár zcela zničil drahý osobní vůz

22.01.2017 09:45

ZLÍNSKO – Požár luxusního osobního vozu mezi obcemi Želechovice nad Dřevnicí a Provodov likvidovali v sobotu 21. ledna profesionální hasiči ze Zlína. „Plameny způsobily škodu za milion korun. Příčinou požáru je technická závada, která bude přesněji určena v dalším šetření,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči se o požáru dozvěděli v 22:34 hodin. „V době jejich příjezdu už byl dva roky starý vůz značky BMW řady 5 celý v plamenech. Řidič vozu vyšetřovateli hasičů sdělil, že jel od Želechovic. Měl pocit, že auto chvilkama jede, jako kdyby mu docházelo palivo. Asi po dvou kilometrech jízdy se z motorového prostoru ozval divný zvuk. Proto vůz zastavil a vypnul motor. Po vystoupení z vozu začaly z motorové části probleskovat plameny. Požár proto oznámil hasičům,“ popsal událost mluvčí hasičů.
Ohořelé torzo osobního auta. Foto: HZS Zlínského kraje