Požár kuchyně vyhnal obyvatele bytového domu do ranního mrazu

21.01.2017 11:00

MALENOVICE - Tři jednotky hasičů likvidovaly v pátek 20. ledna ranní požár v bytovém domě v Husově ulici ve Zlíně – Malenovicích. „Příčiny požáru jsou nadále v šetření. Vyšetřovatel hasičů prověřuje, zda se nejednalo o technickou závadu na elektroinstalaci jednoho z kuchyňských elektrospotřebičů nebo nedbalostní jednání. Výše vzniklé škody a uchráněných hodnot hasebním zásahem nebyly zatím stanoveny,“ informoval Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.
V 05:56 hodin vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice a Zlín na místo hlášeného požáru kuchyně bytu jednoho z bytových domů v městské části Malenovice. Současně s profesionálními hasiči vyjeli na místo události také hasiči města Zlína z Prštného.
„Po příjezdu na místo zásahu hasiči připravili dopravní vedení do druhého nadzemního podlaží, kde k požáru došlo. Vybaveni dýchací technikou a se zavodněným útočným proudem vnikli do bytu a požár, který zasáhl část zařízení kuchyně, rychle zlikvidovali. Vzhledem k silnému zakouření bytu i ostatních částí domu hasiči také nasadili dva ventilátory pro přetlakové odvětrání,“ popsal zásah hasičů jejich krajský tiskový mluvčí.
Majitelka bytu s dcerou a další obyvatelé opustili objekt ještě před příjezdem hasičů. „Přesto hasiči současně s hasebním zásahem zkontrolovali všechna vyšší podlaží domu, zda se v nich ještě nenachází nějaké osoby. Podle zjištění se požár pokusila hasit jedna ze sousedek. Kvůli silnému zakouření vnitřních prostor bytu se jí to ale nepodařilo,“ dodal Libor Netopil.
Ještě než hasiči ukončili zásah a odjeli na své stanice, darovali dceři majitelky bytu svého plyšového maskota dráčka Záchranáčka.
Požárem zničená kuchyně. Foto:: HZS Zlínského kraje.