Požár haly v Tlumačově likvidovalo osm hasičských jednotek

17.12.2016 15:27

TLUMAČOV – Téměř osm hodin trval ve čtvrtek 15. prosince boj hasičů s požárem haly v průmyslovém areálu v Tlumačově na Zlínsku. „Vyšetřování příčin požáru a výše škod nadále pokračuje. Nikdo nebyl zraněn,“ informoval mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.
Informaci o požáru dostali hasiči v 12.22 hodin a operační důstojník na místo události okamžitě vyslal profesionální i dobrovolné hasiče. „Po příjezdu první jednotky bylo upřesněno, že došlo k požáru průmyslové haly, ve které byly uskladněny vraky automobilů. Velitel si na místo okamžitě povolal další posilové jednotky a k události vyjel i velící důstojník směny ze Zlína, který si po příjezdu převzal velení. Z důvodu potřeby zajištění většího množství hasební vody nasadili hasiči také velkokapacitní čerpadlo,“ popsal první minuty mluvčí hasičů.
Při požáru došlo ke vzniku většího množství zplodin hoření, proto byli na základě rozhodnutí velitele zásahu informováni obyvatelé přilehlé obce Tlumačov a města Otrokovice. „Doporučení se týkalo omezení větrání a pohybu ve venkovních prostorách. Na místo byla povolána také chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm, která v okolí prováděla měření koncentrace nebezpečných zplodin. Krátce před půl pátou byly známy výsledky měření, které nebezpečí naštěstí nepotvrdily. Obyvatelé jsme ve spolupráci se starosty obcí o uvedeném informovali a opatření odvolali,“ upřesnil Pavel Řezníček.
Po lokalizaci požáru hasiči zasaženou část uskladněného materiálu za pomoci těžké techniky postupně rozebírali a dohašovali. Celkovou likvidaci požáru velitel oznámil ve 20:07 hodin, kdy byly hasební práce na místě ukončeny.
Na likvidaci požáru se podílely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice, Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, dobrovolní hasiči obcí Tlumačov, Kvasice, Otrokovice a jednotka HZS podniku Continental Barum s.r.o. Otrokovice.
Foto: HZS Zlínského kraje