Požár bytu způsobil škodu za půl milionu korun

08.10.2016 13:30

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Pravděpodobná závada elektroinstalace nebo při nabíjení mobilního telefonu zapříčinila v noci na dnešek požár bytové jednotky v ulici Kulturní v Rožnově pod Radhoštěm se škodou půl milionu korun. „Od 01:58 hodin zasahovaly na místě dvě jednotky hasičů, které uchránily další majetek ve výši asi půldruhého milionu korun,“ sdělil Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.
Vznik požáru v jedné z  místností bytové jednotky v osmém nadzemním podlaží bytového domu, jehož část majitel využíval jako domácí dílnu, zaregistrovali sami majitelé. Ihned se také pokusili o jeho uhašení. Majitel vzal z chodby ruční hasicí přístroj, vběhl do zakouřené místnosti a náplň přístroje vystříkal do prostoru hoření.
„O úplnou likvidaci požáru a odvětrání bytu se postarali hasiči povolaných jednotek města Rožnova pod Radhoštěm a profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí. I přes komplikace s příjezdem na místo zásahu, kdy cestu hasičům blokovala zaparkovaná vozidla, se první jednotka dostala na místo devět minut po vyhlášení poplachu. K uhašení požáru hasiči použili nástěnného hydrantu v chodbě objektu,“ popsal jejich zákrok Libor Netopil.
Foto z místa požáru: HZS ZLK