Povedený mladík prodal notebook šestkrát

18.01.2017 17:35

ZLÍNSKO – Z trestného činu podvod obvinil policejní komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína dosud netrestaného šestadvacetiletého muže z obce u Dvora Králové nad Labem. „Za pouhých 12 dní vylákal od šesti mužů třiatřiceti tisíc korun za luxusní notebook vystavený na internetovém aukčním portále. V případě prokázání viny a odsouzení mu teď hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Mladý muž podle policistky opakovaně vystavil 21. dubna loňského roku na aukční internetový portál k prodeji luxusní notebook za kupní cenu 5080 - 5780 korun. Na tuto nabídku se prodejci ozvalo celkem šest mužů ve věku od sedmnácti do třiačtyřiceti let, kteří po krátké komunikaci zaslali podvodníkovi obratem na jeho bankovní účet požadovanou částku. „Notebooku se však nedočkali, proto se všichni nezávisle na sobě obrátili po několika dnech na policii. Prodejce měl k dispozici pouze jeden notebook, věděl tak, že neuspokojí všechny zájemce a neposlal ho nikomu z nich. Přesto si nechal na svůj bankovní účet posílat příslušnou částku a tu ani po urgencích nevrátil. Podvodník se léčil ze závislosti na patologickém hráčství a veškeré obdržené finanční prostředky prohrál,“ popsala skutek Monika Kozumplíková.
Podvedení byli z různých koutů České republiky. První trestní oznámení přijali policisté na obvodním oddělení od muže ze Zlína, proto všechny podvody stejného muže šetřili policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer