Poslední letošní farmářský trh se uskuteční v pátek

02.11.2016 16:12

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Jablka i brambory k uskladnění, burčák a další pochoutky nabídnou prodejci na závěrečném farmářském trhu v pátek 4. listopadu opět od 8 do 15 hodin. Páteční trh zpříjemní cimbálová muzika Polajka.
„Návštěvnost na meziříčských farmářských trzích byla vysoká. Zákazníci rádi přišli a nakoupili. Díky tomu jsou meziříčské trhy mezi prodejci mimořádně oblíbené,“ řekla meziříčská místostarostka Yvona Wojaczková (ANO). „Máme za sebou i jeden sobotní trh. Návštěvnost však byla nižší, v pátek se přece jen ve městě pohybuje větší množství lidí, kteří si cestou do práce či z práce nakoupí,“ doplvila místostarostka. 
Farmáři oceňují skutečnost, že se trhy odehrávají v centru Valašského Meziříčí, kudy prochází velké množství lidí. „Prodejců se hlásí samozřejmě víc, než kolik se jich na náměstí vejde, proto musíme některé bohužel odmítat. Na náměstí se vejde tak okolo 30 prodejců. Přednost samozřejmě dáváme místním zemědělcům a výrobcům,“ dodal Antonín Hořín z meziříčské radnice, který má farmářské trhy na starosti.
V páteční nabídce nebude chybět ovoce, zelenina, mléčné a masné výrobky i různé druhy pečiva. Náměstí provoní také káva.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.valasskemezirici.cz