Ponožkový pes pomáhal na Vyhlídce

08.12.2017 15:42

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Asistenční psi pro děti i dospělé našli pomoc mezi desítkami dobrovolníků z řad dětí a rodičů na meziříčské Základní škole Vyhlídka. Společně všichni ušili „ponožkové psy“, výtěžek z jejich prodeje podpoří výcvik tolik potřebných asistenčních psů.
„Škola se do celostátního projektu úspěšně zapojila již podruhé. Snahu všech účastníků akce ocenila také místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO). Příjemné prostředí školní jídelny přivítalo ve čtvrtek 29. listopadu děti, rodiče nebo prarodiče voňavým čajem, kávou a filmem o poslání asistenčních psů, kteří pomáhají jako životní parťáci například dětem s poruchou autistického spektra, s mozkovou obrnou, atd. Stát ale na jejich výcvik nepřispívá,“ sdělil učitel Aleš Linduška.
„Proto jsme se rozhodli již druhým rokem pomoci společnosti Pestrá získat nezbytné prostředky na výcvik asistenčních psů. Všechny děti, rodiče nebo jejich prarodiče si zaslouží velké poděkování. Akce před začátkem adventu měla navíc nenapodobitelnou atmosféru. Děti prvního i druhého stupně si naplno uvědomily, jak potřebná je jejich pomoc,“ uvedla zástupkyně Základní školy Vyhlídka Jarmila Malíková.
Akce ponožkový pes úspěšně pomáhá již 4. sezónu a zapojily se do ní desítky škol z celé republiky. Ponožkoví psi z Vyhlídky najdou své nové „páníčky“ na Vánočním jarmarku školy ve středu 13. prosince. Přispějí všichni, kteří si ručně vyrobené plyšáky zakoupí za stanovenou cenu sto korun. „Mám radost, že také meziříčská škola přispěje touto humánní akcí k výcviku psů, kteří se stanou nepostradatelnými parťáky pro zdravotně handicapované děti i pro dospělé,“ prozradila místostarostka Yvona Wojaczková.

Foto: www.valasskemezirici.cz